Oznamujeme rodičom / zák. zástupcom detí, ktoré návštevujú 4. triedu - Včielky, že na základe rozhodnutia RÚVZ Prešov je nariadená preventívna karanténa od 2.11.2020 do 6.11.2020.

Deti ostávajú v domácej karanténe, preto prosíme rodičov, aby sledovali zdravotný stav detí. V prípade zhoršeného zdravotného stavu kontaktovali svojho pediatra.

prerušuje

výchovno-vzdelávací proces 1. triedy - Motýle od 14. 10. 2020 do 17. 10. 2020

a vyhlasuje ochrannú karanténu.

V rámci karantény vyzývajú hygienici na dodržiavanie domácej karantény, minimalizovať osobné kontakty, naďalej plniť hygienicko-epidemiologické opatrenia (ruky, odstupy, rúška) a sledovať svoj zdravotný stav. V prípade jeho zmeny kontaktovať svojho všeobecného alebo detského lekára telefonicky a pozitívne prípady ohlásiť riaditeľovi školy z dôvodu organizácie ďalšieho postupu.

Ďalšie aktuálne informácie budú zverejnené na webovej stránke školy.

Informácie k prvému dňu školského roka

• Prevádzka MŠ je od 06:00 do 16:30 hod.
  • Ráno sa deti schádzajú každé vo svojej triede od 6:00 do 8:00 hod. – zberná trieda nefunguje.
  • Najneskorší príchod je o 8.00 hod., kedy už má byť dieťa v triede.
  • Neprítomnosť dieťaťa je potrebné nahlásiť ráno do 8:00 hod. na pevnú linku ŠJ 4522952.
  • Odchod na obed je v čase o 12.00 hod., u predškolákov 12,30 hod.- odchod je potrebné nahlásiť vopred, zvoniť pri vchode, vchod bude zamknutý.
  • Popoludní sa deti rozchádzajú každé zo svojej triedy alebo zo školského dvora od 15:15 do 16:30 hod. - zberná trieda nefunguje.
  • Zdržiavanie sa osôb sprevádzajúcich deti vo vonkajších a vnútorných priestoroch materskej školy odporúčame minimalizovať na nevyhnutne potrebný čas.
  • Jedno dieťa sprevádza jeden zákonný zástupca (sprevádzajúca osoba).
  • Do budovy vstupujú všetky osoby sprevádzajúce dieťa s rúškom.
  • Pri vstupe do budovy je každý povinný vydezinfikovať si ruky. Deti si budú umývať ruky pod dohľadom zamestnanca školy.
  • Deti do materskej školy môžu prichádzať a odchádzať aj s inými osobami, ktoré rodič splnomocní. V prípade, ak bude touto osobou súrodenec, musí byť starší ako 10 rokov.
  • Pri pobyte v interiéri a v exteriéri materskej školy deti nemusia nosiť rúška.
  • Učiteľky realizujú ranný zdravotný filter.
  • U detí sa realizuje meranie telesnej teploty.
  • Pri prvom nástupe dieťaťa do MŠ predkladá zákonný zástupca zdravotný dotazník a vyhlásenie.
  • Dokumentáciu potrebnú pre potreby materskej školy (súhlas so spracovaním osobných údajov, čestné vyhlásenie o návšteve materskej školy, splnomocnenie pre inú dospelú osobu, zápisné lístky a pod.) zákonný zástupca prinesie do troch dní.
  • Po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako 3 dni, predkladá písomné vyhlásenie o tom, že dieťa nemá príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.
  • Rodič dbá na dodržiavanie zákazu nosenia hračiek alebo iných predmetov z domu, okrem výnimky.
  • Na utieranie rúk budú deti používať jednorazové papierové utierky, textilné uteráky sa nepoužívajú.
  •  Výmena posteľnej bielizne sa uskutoční 1x do týždňa.
  • Výmena pyžám sa uskutoční 1x do týždňa, vždy v piatok.
  • Ak dieťa v priebehu dňa prejaví niektorý z príznakov COVID-19, bude umiestnené do samostatnej miestnosti, zákonný zástupca bude kontaktovaný.
  • V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID - 19, zákonný zástupca bezodkladne o tejto situácii informuje učiteľky a riaditeľku školy.

Zákonný zástupca:

• Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko–epidemiologických opatrení pri privádzaní dieťaťa do materskej školy, počas pobytu v šatňovom/vstupnom priestore materskej školy a pri odvádzaní dieťaťa z materskej školy v zmysle aktuálnych opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk).
  • Dodržiava pokyny riaditeľa materskej školy, ktoré upravujú podmienky materskej školy na obdobie školského roku 2020/2021 zverejnené pri vstupe.
  • Dieťa môže sprevádzať len jeden zákonný zástupca (spevádzajúca osoba).
  • Odovzdáva dieťa výhradne učiteľke/zamestnancovi materskej školy.
  • Zdržiavanie sa vo vonkajších a vnútorných priestoroch materskej školy obmedzí na nevyhnutné minimum.
  • Predkladá pri prvom nástupe dieťaťa do materskej školy Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa pred začiatkom nového školského roka 2020/2021.
  • Predkladá po každom prerušení dochádzky dieťaťa do materskej školy v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie Vyhlásenie o bezinfekčnosti.
  • Zabezpečí umiestnenie rezervného rúška svojho dieťaťa do jeho skrinky.
  • Rešpektuje pravidlá nosenia hračiek: až do odvolania je zakázané nosenie hračiek a iného materiálu alebo pomôcok z domáceho prostredia do materskej školy. Výnimku tvoria novoprijaté deti, ktoré si môžu priniesť hračku na spánok.
  • V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje učiteľa v triede a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.

Požadované doklady:

• Fotokópia zdravotného preukazu novoprijatých detí.
  • Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa pred začiatkom nového školského roka 2020/2021
  • Vyhlásenie o bezinfekčnosti dieťaťa

Ak nemáte možnosť vytlačiť si a vyplniť, budú Vám poskytnuté pri vstupe do tried.